פתיונות

פתיונות

קצת על פתיונות-
פתיונות מהווים אמצעי למשיכת המזיק לחומר הדברה או ללכידה או להאכלה מוקדמת. לרוב פתיונות ניתנים ליישום ללא הפרעה לשגרה במקום. בדרך כלל מדובר במוצקים או ג'לים.  

זבובים- ישנן מלכודות רשת (קישור לתמונה מהמוצרים) ובו חומר (להביא פירוט על החומר) המושך את הזבובים ולוכד אותם בתוך הרשת. סוכר או חומרים מתוקים אחרים מהווים מקור משיכה לזבובים, ולכן בחלק מן המקרים מהווים תוסף לחומר ההדברה.

נמלים- ישנם פתיונות (יונטרקט) מסוגים שונים המהווים פתרון לבעית נמלים נקודתית. פתיונות אלה מכילים סוגים שונים של חומרים: חלבונים או סוכרים, או שילוב של השניים. ניתן לפזר סוכר בכדי לאתר מקור של בעית נמלים ו/או לשלב חומר הדברה מסוכר על מנת לטפל בבעית הנמלים.

מכרסמים- פתיונות כגון נקניק/שוקולד/גבינה/אחר מהווים אמצעי למשיכת המכרסמים לצורך זיהוי קיום בעיה, או למשיכה למלכודת. כמעט כל מוצרי ההדברה למכרסמים משלבים בתוכם פתיון המושך את המכרסם לאכול מהרעל. (קישור לאנטיקואוגלנטים)

תיקנים- פתיונות בצורת ג'ל מהווים אמצעי יעיל להדברת תיקנים, בעיקר תיקן גרמני ללא צורך בפינוי או היערכות כלשהי. התהליך מתרחש כאשר התיקנים נמשכים לפתיון ולוקחים את הפתיון איתם (מקספורס).

לאמצעי הדברה נוספים

חזרה-מניעת מזיקים 

הדפסשלח לחברצור קשר
דרונט בניית אתרים