הדברת מסעדות

הדבר הכי חשוב במסעדות הוא לדעת כי ניתן להגיע ולשמור על רמה של של אפס מזיקים. יש פתרונות לבעיות של התיקן הגרמני ויש פתרון לחרקים מעופפים ויש פתרונות למניעת מכרסמים ויש פתרון למניעה של תיקן אמריקאי.

 

עכשיו כאשר אנו יודעים שאפשר צריך לדעת שהדבר דורש עבודה שיטתית הכוללת תוכנית עבודה עיקבית הכוללת התיחסות לכל אחד מהמזיקים ודרכי החדירה ומקומות אפשריים להתמקמות. כאשר תוכנית העבודה מיושמת בצורה טובה וכוללת פתרונות לכל אחד מהמזיקים התוצאות יהיו מצוינות.

חלק מפעולות ההדברה מבוססת על מניעה, איתור, לכידה וזיהוי בעיות המזיקים עוד בטרם התפתחו הבעיות לממדים של בעיה הדורשת טיפול בחומרי ההדברה. ניטור המזיקים נעשה גם ע"י מלכודות פירומונים המקומות באזורים שונים במקום. מלכודות אלו משמשות לאיתור ולכידה. הטיפול בפירומונים אינו דורש פינוי, ופינוי יידרש רק במידה ויאותרו בעיות במקומות ספציפיים. אקדח הפיתיונות משמש בעיקר בעת איתור הבעיה לחיסולה ללא צורך בריסוס בזרחנים אורגנים.
השימוש בחומרי ההדברה מוגבל לשימוש בהיקפי המבנה וזאת על מנת להקטין את החשיפה לנושא חומרי ההדברה למינימום ולהקטין את כניסת החרקים לתוך המבנה עצמו.

הדרכים לפתרון הבעיות:
1) ניקיון באזורים הדורשים ניקיון יסודי יותר או אזורים שנשכחו בניקיונות השוטפים. 2) איטום חריצים וסדקים .
3) טיפולים אינטנסיביים על ידי דוקטור ג'וק בעזרת:

  • מלכודות פירומונים לאיתור וחיסול בעיות במקומות שונים כגון מחסנים וכדומה.
  •  ג'ל לאזורים בהם לא ניתן לרסס כגון מכשירי חשמל וכדומה.
  •  איבוק במקומות בהם לא ניתן לרסס ואזורים נוספים על פי הצורך.
  •  טיפול בחומרי ההדברה רגילים בעת ריסוסים עם פינוי – חומרים אלו יעילים בצורה מוגבלת.

4) שילוב של עבודה שיטתית, תוכנית מסודרת, עובדים מקצועיים, חוסר בפשרות ושילוב של כל שיטות ההדברה מביא לתוצאות מצוינות.

תפריט נגישות